Porady-ToMa.net » Porady » Bezpieczeństwo w Windows 1/2 - Kopia rejestru


Przed dokonaniem jakichkolwiek modyfikacji w rejestrze Windows powinieneś wykonać jego kopię bezpieczeństwa. Niżej opisujemy, jak to zrobić.
  1. Uruchom Edytor rejestru
  2. Z menu Rejestr wybierz Eksportuj plik Rejestru...
    Jako miejsce umieszczenia kopii wskaż pulpit. W polu Zakres eksportu wybierz Wszystko
  3. Podaj nazwę pliku eksportu, najlepiej z datą. Nie powinna przekraczać 8 znaków i zawierać znaków specjalnych (spacje, kropki itp.), np. 05_10.reg. To na wypadek, gdybyśmy musieli odtwarzać rejestr z poziomu DOS'a.
  4. Po kliknięciu Zapisz na pulpicie pojawi się plik exsportu. W przyszłości klikając nań dwókrotnie, będziesz mógł przywrócić stan Rejestru z tego konkretnego momentu. Może to się przydać, gdy na przykład nie poprawnie wykonując jakieś wskazówki, uszkodzisz Rejestr.
  5. Jeśli natomiast w wyniku modyfikacji Windows nie chce się uruchomić, rejestr trzeba przywrócić z poziomu wiersza poleceń. Podczas startu przytrzymaj klawisz [F8] i z menu które się ukaże wybierz Wiersz poleceń. Następnie wpisz polecenie: regedit /c c:\windows\pulpit\05_10.reg, gdzie "05_10.reg" jest nazwą pliku eksportu.

Pamiętaj jednak, że po przywróceniu rejestru niektóre programy zainstalowane po wykonaniu ostatniej kopii zapasowej mogą przestać działać. Najlepiej więc wykonuj kopię po każdej poprawnej modyfikacji Rejestru.()

aktualizacja:


Copyright © 1999 - 2019 PORADY ToM'a
Wszelkie prawa zastrzeĹźone.